Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

ARMAGGAN ART DİZAYN GALLERİ ‘’SANAT 24 VOLÜM 3 ‘’
 
ARMAGGAN ART DİZAYN GALLERİ ‘’SANAT 24 VOLÜM 3 ‘’
 
ARMAGGAN ART DİZAYN GALLERİ’ de ‘’SANAT 24 VOLÜM 3 ‘’ 2015 açıldı. 22 sanatçının eserlerinin seçkisinden meydana gelen sergi büyük ilgi görüyor.
 
 
Sanat eseri işlev yüklenir ve gündelik hayata dahil olursa sonuçları ne olur? Sorusuna yanıt arayan sanat seçkisini, bakınız; Şanel Şan Sevinç nasıl anlatıyor. ‘’Yeni yılı Sanat 7/24 isimli Türkiye’nin tek işlevsel sanat sergisinin üçüncü serisini açmaktan mutluluk duyuyoruz. İlkini 2012 yılında organize ettiğimiz sergimiz, ismiyle, içeriğiyle, sanatçıları ile her serisinde dikkat çekti.
 
22 sanatçının; sanat eseri hayatın içine nasıl dahil olur? Sanat 7/24 nasıl yanımızda olur? sorularına verdikleri cevaplardan oluşan sergi, yeni düşüncelerin, algıların kapısını açmayı hedefliyor. İlk iki serideki yazılarımda serginin kavramsal altyapısını ve çıkış noktasını aktarırken Bauhaus ekolüne, sanat & tasarım arasında eriyen sınırlara ve aslında hiç bir zaman sınır olmaması gerektiğine değindim. Sanatçıların tasarımcı, tasarımcıların sanatçı karakterler taşıyabileceklerinin de altını çizdim. Bir baş neden sadece tek şapka taşısın? Zaman içinde farklı şapkalar takmak istemez mi insan?’’ diyerek devam ediyor.
 
  
 
‘’Özellikle 2013 yılından itibaren yükselişe geçen doğaya dönüş, geri dönüşüm, sürdürülebilirlik kavramları ile birlikte etnik köklere dönüşü de gözlemledik. Modernizm köksüzlüğüne karşılık, küresel dünyada yalnızlaşan bireyler köklerine tutunmak için seferber oldular. 2015 yılı ile birlikte etnik ve eklektik tarzlara ‘biyoloji’ etkisi de dahil oldu. Yaşamın kökeni olan hücreler, hormonlar pek çok sanatçının ilham kaynağı oldu. Özellikle Londra’da izlediğim pek çok genç sanatçıda biyoloji üst başlığı ile verebileceğim bu ilham dikkat çekiciydi. Yaşam hücrelerinden bahsederken, sanat -tasarım-işlev üçgeninden sıyrılıp, sanatın hayatımızın içindeki işlevini de sorgulamaya başladım.
 
 
Sanatın hayatımız içindeki işlevinin algımızı, bakış açımızı değiştirmek olduğuna inanıyorum. Hayatının içinde sanata yer veren, sanat izleyen, sanat okuyan, sanat satın alan kişilerin dünyayı kavrayışlarının, farklılıklar karşısındaki saygılarının, gündelik hayatlarındaki enerjilerinin ve etraflarına olan iyileştirici etkilerinin yadsınamaz olduğunu deneyimliyorum. Sanat eseri işlev yüklenir ve gündelik hayata dahil olursa sonuçları ne olur? Buna cevap aradık. Tüm dünyaya bol renkli, sanatın iyileştirici etkisi ile dopdolu yıllar dilerim.’’ Diyerek serginin anlamını ortaya koyuyor.
 
İzlenmesi gereken bir sergiyi kaçırmayınız diyorum.
 
Harika Ören & Deniz Tokgöz
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 25.1.2015 21:31:35
Yazdır Yazdır
Okunma 1289
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım