Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

HAYVAN HAKLARI SERGİSİ ‘’…hala yaşıyorlar!’’


 
HAYVAN HAKLARI SERGİSİ ‘’…hala yaşıyorlar!’’

Bu yıl 3. gerçekleştirilen, katılımcısı ve takipçisi her seferinde artarak çoğalan bir Sosyal Sorumluluk Projesi olan bu sergi arkeolog-fotoğraf sanatçısı Bensen Ünlüoğlu tarafından gönüllü olarak yürütülmektedir.
 
 
Sergi açılış konuşmasını yapan Bensen Ünlüoğlu ‘’Bu yıl aramızda iki değerli büyüğümüz var.  İkisi de Gazi Üniversitesi Resim-İş Bölümü mezunu. (Eski adıyla Gazi Terbiye Enstitüsü) Annem( 59 mezunu) ve Fehmi hoca (65 mezunu). Annemlere o dönemde çok büyük isimler ders vermiş; Şinasi Barutçu da fotoğraf dersi vermiş.  Annemin Türkan Bingül eseri bir lavi çalışması, Fehmi Bildik hocamızın eseri ise suluboya çalışılmış köpek ve çocuk… Atölye Evâni'nin sahibi çini sanatçısı Tenzile Özgün, Camaltı sanatçısı Mehlika Baş (ilk yıl, ilk andan beri projenin destekçisi), Serap Selçuk Atabaş, Ankaralı ressam; metamorfik kediler çalışan farklı bir sanatçı… İlk kez katılanlar arasında Mehlika Baş’ın ressam annesi Nevin İşlek(adına kitap çıkmış), Atölye Leke'nin sahibi Bersen Özkan (kargalar); İzmir'den "kum ressamı" lakaplı Fatma Elvin Öztürk, Ahşap Üzerine Yakma Tekniği (pyrowood) çalısan Turgut Engin, Yumiko Kase, (Uygulaması Gyotaku) uzun yıllardır Türkiye'de yaşayan bir Japon; Türkiye ve Mevlana aşığı, bir de hayvanlara aşık… Kendisi benim Cihangir'den eski komşumdur.’’ Diyerek sanatçılar, eserler ve sergi hakkında bilgi verdi.
 
 
Sergi sabahı erken saatlerde hastanede tedavi gören teyzesini kaybeden Bensen Ünlüoğlu’na  teyzesinin yoğun bakım doktoru Selcen Özbek,  bir eserinin de bulunduğu sergiye gelerek destek verdi.
 
İlk yılında Gazeteciler Cemiyeti'ne ait Basın Müzesi'nde çoğu fotoğrafla ilgilenen 26 sanatçı ile başlayan proje bu yıl suluboya, yağlıboya, ebru, seramik, çini, gravür, cam altı tekniği, ahşap yakma tekniği gibi sanatın çeşitli dallarındaki eserlerini bağış olarak veren; profesyonel, yarı-profesyonel ve amatör 38 sanatçı ile sanat sevdalısının katkısı ile gerçekleşmektedir.
 
Arkeolog fotoğraf sanatçıısı Bensen Ünlüoğlu, Bersen Özkan
 
Bu yıl fotoğraf olarak bağışlanmış eserlerle diğer eserler ayrılmış, sergi 2 etaplı olarak belirlenmiştir.
 
Özellikle kent yaşamının içinde gerek sokaklarımızda, gerekse barınaklarda yaşam savaşı vermekte olan, çoğu kez bir somun  ekmek ya da bir kap temiz suya muhtaç, en önemlisi de sevgiye aç bu canlar için gösterilen bireysel çabalar ve haksızlıklara karşı yapılan protesto yürüyüşlerinin yanı sıra "Sanat yoluyla farkındalık yaratma" ve destek amacıyla gerçekleştirilen bu sergideki bağış eserlerin geliri Türkiye Hayvanları Koruma Derneği'ne aktarılacaktır.
 
 
Çok farklı eserlerin bir arada bulunduğu bu sergi 3-16 Şubat 2015 tarihleri arasında, Pazar hariç 10.00 -19.00 saatlerinde ArkeoPera Sanat Galerisi'nde (Beyoğlu, Galatasaray Lisesi yan sokağı) görülebilir.
 
Harika Ören & Kemal Gönüleri
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 9.2.2015 00:23:40
Yazdır Yazdır
Okunma 1526
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım