Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

SAKÜDER Ankara’da Sergi açtı
 
 
SAKÜDER
Ankara’da Sergi açtı
Ankara (Efece haber) - Kısa adı SAKÜDER olan Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği, kuruluşunun 10’un yılını bir resim sergisi ile kutladı.
 
4’üncü Uluslararası Ankara Sanat Buluşması adıyla açılan Resim Sergisi, Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi Fahri Korutürk ve Sedat Simavi Sanat Galerileri’sinde yurttaşlara açıldı. 25 Mart’a kadar sürecek sergide, yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere 120 sanatçının 240 eseri sergileniyor.
 
Serginin açılış konuşması yapan SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün sanat ile ilgili sözlerini hatırlattı. Sanat güzelliğin ifadesidir, bir kültür kendi sanatına sahip çıktığı müddetçe Dünya kültürlerinin ortak kaynaşması olan medeniyete büyük bir katkı sağlar.
 
 
Yine ;Ulu.Öndermiz Atatürk başka bir sözünde ise; “Sanat güzelliğin ifadesidir.Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık… olur. ” Bizde Ulu Önder Atamızın bu deha fikirlerini örnek alarak Uluslararası SAKÜDER’ in bünyesinde , bir çok kültürü ve renkleri harmanlayıp bir çok kültürden bir mimari oluşturup sanatla buluşturduk aramızda bulunan. Irak, İran, Rusya, Yunanistan, Bulgaristan, Azerbaycan gibi ressam şair edebiyatçı yazar yerli ve yabancı sanatçılarımız hem kültürel hem de sanatsal anlamda Derneğimize de renk katmıştır.
 
 
Merkezi Ankara da bulunan SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser İstanbul şube başkanı Ayşenur Özsankur ve Kültür Yayınlarından sanatçıların da katıldıkları sergi ve resim kaynaklarını katalog kitap olarak yayınlayıp Türkiye geneli milli kütüphaneler, üniversiteler ve okuma evlerine de kaynak kitap olarak gönderileceklerini ifade ederek ayrıca sanatçılara kendi eserlerinin bulunduğu katalogdan birer tane hediye eden Eser ve Özsankur 120 sanatçıya sergiye katılım teşekkür belgesi verdiler.
Iraklı ressam Fatima Alobaidi Millattan 500 yıl öncesi ırakın kültürel simgesini taşıyan plaketi İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kültür ve Sanat Daire Başkanı Abdurrahman Şen Prof. Dr Ahmet Özol ve Prof Dr Basri Erdem’e misafir perverliklerinden dolayı çok memnun olduğunu ve teşekkür ederek plaketi takdim etti. .
 
 
Farklı bir konsept’le yağlı boya çalışmasıyla sanatseverler tarafından ilgi gören Bulgaristanlı ressam Rafiye Karaca duygularını şöyle ifade etti. ‘’SAKÜDER bizim ailemiz Dünyanın farklı yerlerinden sanatçı arkadaşlarımız geliyor ve çok sıcak dialoğlar geliştirdik böyle güzel dostluklar edindiğimiz için çok mutluyum.
 
Sergi ve Katalogda Yer Alan Sanatçılar:
İmren Erşen, Nurtaç Özler, Basri Erdem, Necdet Can, Erkan Geniş, Süleyman Karakul, Oya Kınıklı, Ahmet Özol, Ömer Lütfi Çetin, Vedat Can, Feyha Özsoy, Gülsün Parlar, Asım Yücesoy, Hasan Akın, Özlem Alp, Zuhal Arda, Ethem Baymak, İbrahim Bayram, Şükran Bulut, Yaşar Çallı, Semra Çevik, Sadık Demirsoy, Nur Gökbulut, Hülya Gündoğdu, Aziz Karakoç, Alaybey Karoğlu, Abbas Ketizmen, Derya Saatçıoğlu, Nuran Say, Gülseren Sönmez, Vahid Talib, Didem Üstün Vural, Metin Nuri Akıner, Ayla Akyol, Emel Altıneşik, Hatice Altıparmak, Şehnaz Aykaçali Babaoğlu, Ayla Bacak, Nukhet Ocak Balkan, Hazal Başarır, Sabahat Bayar, Gülay Bilge, Tuncay Birand, Erdal Bölükbaşı, Leyla Canbaz, Gülden Atak Caner, Mualla Coşkun, Nilgün Suna Coşkun, Semahat Çin, Servet Danacı, Yıldız Demirsoy, Semra Develier, Gülen Dizdar, Nurgül Dökmeciler, Esra Efeçınar, Türkan Egemen, Ayşe Engin, Nazlı Er, Hatice Erbaş, Samiye Erdoğan, Nesrin Ertaş, Açina Nevin Eryılmaz, Gönül Ezer, Nurgül Fıçıcı, Lale Yaprak Gökdağ, Hülya Gül, Yelena Jukova Gül, Nurhayat Güneş, Berrin Güngördü, Nihal Güres, Sıla Güven, Murat Halıcı, Ahmet İmami, Esin Kesici Kabaş, Nurşen Aksakal Kantar, Rafiye Karaca, Sema Karayazıcı, Nermin Kamışoğlu, Zehra Evşen Keskin, Bader Kınay, Birsen Kökver, Neşe Nilgün Kuru, Osman Magat, Nermin Manav, Gülay Nalcı, Fatima Al Obaidi, Nural Oğuzhan, Pervin Özen, Fatma Nazan Özsaka, Murat Özsoy, Fatma Elvin Öztürk, Mükerrem Özügüzel, Havva Özyeşil, Kadri Pamukoğlu, Süreyya Pektaş, Zeynep Salman, Emine Sidar, Alptekin Soy, Hogea Nermin Susam, Nurten Füsun Şahin, Mevhibe Şahinler, Günnur Şanlı, Hatice Taner, Filiz Taylor, Tuba Topalak, Semra Toprak, Mükerrem Turhan, Sevim Güllü Tuzcu, Nul Ulubil, Şenses Us, Raziye Uslu, Saniye Ülgüt, Nuran Ünal, Zehra Çağıl Vartanesyan, Özlem Kireçoğlu Yavuz, Günseli Yetkin, Nuray Yıldırım, Nermin Yılmazkulaş, Zakeya Zada
 
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 11.3.2015 00:18:37
Yazdır Yazdır
Okunma 2151
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım