Uygarlık, insanlarla doğanın arasını açmıştır.  

MERCEDES BENZ BAHAR RALLİSİ SONUÇLANDI

 

 
MERCEDES BENZ BAHAR RALLİSİ SONUÇLANDI.
18-19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Mercedes Benz Bahar Rallisi sonunda, 19 Nisan gecesi Viaport-Crowne Plaza Asia’da yapılan görkemli törenle ödüller sahiplerini buldu.
 
 
Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen ve Mercedes-Benz Türk’ün desteği ile gerçekleşen “Mercedes-Benz Bahar Rallisi” sona erdi. 100’e yakın sayıda klasik otomobilin iki gün boyunca toplam 350 km yol kat ettiği yarışta dereceye girenlere ödülleri Viaport AVM-Crowne Plaza Asia Kurtköy’de düzenlenen görkemli törenle verildi.
Mercedes-Benz Türk‘ün, bu yıl 25. yılını kutlayan Klasik Otomobil Kulübü‘nü destekleyerek gerçekleştirdiği “Mercedes-Benz Bahar Rallisi”, 2 gün boyunca takip edilen keyifli rotanın ardından sona erdi. Ulusal ve uluslararası klasik ralli kurallarına uyularak gerçekleştirilen rallide, ilk gün start Viaport Kurtköy’de verildi. Dağ ve deniz manzaralı Ağva-Şile etapları sonunda ilk gün Acarkent Coliseum’da tamamlandı. İkinci gün start Fenerbahçe Dereağzı Tesislerinde yapıldı. Sahilyolu ve Bağdat Caddesi geçişlerini takiben Riva tarafından devam eden ralli, akşam saatlerinde Viaport Kurtköy’de finish yaptı.
 
 
 Klasik otomobil tutkunlarına farklı kategorilerdeki ödülleri 19 Nisan Pazar akşamı Crowne Plaza Asia’da düzenlenen görkemli bir törenle verildi. Crowne Plaza Asia’da gerçekleştirilen ödül törenine, tüm yarışmacıların yanı sıra Klasik Otomobil Kulübü yetkilileri ve Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan katıldı.
 
Ralli yönetmeliği gereğince, ekstra yol ölçer cihazlı araçlar ve normal yol ölçerli araçların yer aldığı toplam 6 farklı kategori vardı.
 
1950-1959 yılları arasında üretilen otomobillerin yer aldığı kategori E Handikap Klasmanında birinciliği 1952 model Citroen B11 araçları ile Osman Güdü-Aytekin Işıklap ekibi, ikinciliği 1959 Mercedes Benz 220SE modeli ile Cengiz Artam-Duygu Sarıoğlu çifti ve üçüncülüğü 1959 Mercedes Benz 190 SL modeli ile Murat Kerim Ersönmez-Mustafa Akyürek ekibi kazandı. Kategori E Yol Ölçer klasmanında ise birinciliği 1957 Volkswagen Karmann Ghia otomobilleri ile Muharrem Gök-Tules Obuter ekibi, ikinciliği 1960 model Ford Anglia ile Yeliz Balıbey-Banu Küçüksubaşı ekibi ve üçüncülüğü 1959 model Volkswagen Karmann Ghia otomobilleri ile Yunus Üstün-Deniz Giritli ekibi kazandı.
 
 
1960-1970 yılları arasında üretilen otomobillerin yer aldığı kategori F Handikap Klasmanında birinciliği 1969 model Mercedes Benz Pagoda modeli otomobilleri ile Şenol Evren-Gezin Evren ekibi, ikinciliği 1969 model Mercedes Benz 280 SL otomobilleri ile Emre Kerim Yardımcı-Deniz Yardımcı ekibi ve üçüncülüğü 1969 model Mercedes Benz 280 SL otomobilleri ile Omid Eromi-İsmail Tunca ekibi kazandı. Kategori F Yol Ölçer klasmanında ise birinciliği 1962 model Volkwagen Karmann Ghia otomobilleri ile Zeki Baştürk-Sibel Ateş ekibi, ikinciliği 1962 Volkskwagen Karmann Ghia otomobilleri ile Servet Akkaynak-Necati Telçeker ekibi ve üçüncülüğü 1970 model Ford Mustang otomobilleri ile Serdar Yanaşan-Esen Küçükcan Yanaşan ekibi kazandı.
1971-1980 yılları arasında üretilen otomobillerin yer aldığı kategori G Handikap Klasmanında birinciliği 1978 Mercedes Benz 230 CE otomobilleri ile yarışan Kıvanç Dündar-Suat Ekmekçioğlu ekibi, ikinciliği 1972 model Mercedes Benz 350 SLC modeli ile Sedef Dündar-Zeynep Çağdaş ekibi ve üçüncülüğü 1979 model Mercedes Benz 450 SLC modeli ile Gökhan Şahinoğlu-Deniz Ertem ekibi kazandı. Kategori F Yol Ölçer klasmanında ise birinciliği 1973 model BMW 2002 otomobilleri ile Serkan Sorguç-Aylin Gökşin Sorguç ekibi, ikinciliği 1973 model Volvo 264GL otomobilleri ile Erdal Gömügen-Serdar Yıldırım ekibi ve üçüncülüğü 1973 model Porsche 914 otomobilleri ile Sinan Evman-Duygu Gündoğdu ekibi kazandı.
 
Tüm yarışan ekiplerin değerlendirildiği ve ulusal derecelendirmeye girmeye olanak sağlayan Genel Klasman’da ise birinciliği 1973 model BMW 2002 otomobilleri ile Serkan Sorguç-Aylin Gökşin Sorguç ekibi, ikinciliği 1973 model Volvo 264GL otomobilleri ile Erdal Gömügen-Serdar Yıldırım ekibi ve üçüncülüğü 1973 model Porsche 914 otomobilleri ile Sinan Evman-Duygu Gündoğdu ekibi kazandı.
 
Klasik Mercedes-Benz araçlar ödüllendirildi
Yarışa katılan tüm Mercedes-Benz klasik araçlar arasında düzenlenen “Mercedes-Benz Klasmanı”nda birinciliği 1973 model 350 SL aracıyla Fatma Türe ve Özlem Köm aldı. Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan’ın ödüllerini verdiği klasmanda ikinciliği 1978 model 230 CE aracıyla Kıvanç Dündar ve Suat Ekmekçioğlu alırken, 1972 model 350 SLC aracıyla Sedef Dündar ve Zeynep Çağdaş ise tüm Mercedes-Benz klasik araçlar arasında üçüncü oldu
 
“Mercedes-Benz Özel Etabı” ödülünü ise 1962 model aracıyla Zeki Baştürk ve Sibel Ateş aldı. Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan yaptığı konuşmada; “Birbirinden güzel ve değerli klasik otomobillerin renklendirdiği Mercedes-Benz Bahar Rallisi, beklediğimizden de keyifli bir organizasyon olarak gerçekleşti. Başta organizasyona katılan tüm yarışmacılar olmak üzere Klasik Otomobil Kulübü ve Mercedes-Benz Türk ekibine huzurlarınızda tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Bu özel gecede iki gün boyunca İstanbul yollarını görsel şölene dönüştüren klasik otomobil ve sahiplerini ödülleriyle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.
Otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyoncuları, müze sahipleri, sanatçılar ve iş adamlarının aralarında bulunduğu Klasik Otomobil Kulübü üyelerinin kendi araçları ile katıldıkları “Mercedes-Benz Bahar Rallisi ” tüm hafta sonu boyunca izleyicilerden büyük ilgi gördü.
 
Harika Ören & Deniz Tokgöz (Efece Haber)
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 24.4.2015 18:08:57
Yazdır Yazdır
Okunma 1193
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım