Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

Homeros Sanat Yoluyla Sevgi ve Barış Suluboya Festivali
 Homeros Sanat Yoluyla Sevgi ve Barış Suluboya Festivali
 
Sevinç Şimşek (Efece haber) - Updated on Friday Başkan Atila’dan tüm Dünya’ya barış ve kardeşlik mesajları Bornova Belediyesi ile Uluslararası Suluboya Ressamları Derneği’nin (IWS) birlikte düzenlediği Uluslararası Homeros Sanat Yoluyla Sevgi ve Barış Suluboya Festivali muhteşem bir finalle son buldu.
50 ressamın Bornova’nın Tarihi Çarşısı’nı 20 metrelik kağıda işleyerek Dünya rekoru kırdığı Festival kapsamında düzenlenen yarışmada derece giren sanatçılar ödüllerini Başkan Olgun Atila’nın elinden aldı.
Bornova Belediyesi ile Uluslararası Suluboya Ressamları Derneği’nin (IWS) birlikte düzenlediği “Uluslararası Homeros Sanat Yoluyla Sevgi ve Barış Suluboya Festivali ve Yarışması”, Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni ile son buldu.
İzmir’in tarihinin 8.500 yıl öncesine dayandığını kanıtlayan eserlerin çıkarıldığı kazı alanının yanıbaşındaki özel mekanda gerçekleştiren organizasyon, tüm katılımcıların yer aldığı koktelyle başlarken, İZFEM Bodrum Yöresi Kız Oyunları Ekibi’nin sunduğu gösteri ilgiyle izlendi.
Yarışmanın birincisi Hindistan’dan.
Daha sonra yarışmada dereceye giren eserlerin sahiplerine Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve jüri üyeleri birlikte takdim etti. Hindistan’dan Prafull SAWANT “Bornova Grand Bazaar” isimli eseri ile birinci, Malezya’dan Jansen CHOW “The Beauty Of Bardisbaniane Mansion” adlı resmi ile ikinci, Rusya Ilya IBRYAEV “Bazaar İn Bornova” isimli çalışması ile üçüncü oldu. Jüri ödüllerine ise Peru’dan Jorge FERNANDEZ ile İran’dan Menmet NAJAFZADEH ile yine aynı ülkeden Javid Taba TABAII layık görüldü.
Ayrıca 10 esere özel, 15 esere ise mansiyon ödülü verildi. Bornova artık sizlerin de evi Festival için Dünyanın dört bir yanından gelen konuklarına seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Sizleri kentimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Bornova artık sizlerin de evi. Ortaya koyduğunuz bu değerli sanat eserleri Bornova’da kalacak. Biz onları en iyi şekilde değerlendireceğiz, sahip çıkacağız” diye konuştu.
Organizasyona emek veren herkese ve sahip çıkan tüm Bornovalılara teşekkür eden Başkan Atila “Barış” vurgusu yaparak şu ifadeleri kullandı:
“Bu güzel organizasyonda çok farklı renklerin, dünyanın dört bir yanından gelen insanların birlik ve beraberlik içinde, aynı amaç etrafında; sanat için, barış için bir araya gelmesi çok önemli ve anlamlı. Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatatürk’ün 'Yurtta Barış, Dünya’da Barış' Sözündeki gibi her zaman barış olmasını diliyorum” Uluslararası Suluboya Ressamları Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Atanur Doğan ise yarışma jürisinin suluboya resim sanatının çok önemli isimlerinden oluştuğuna dikkat çekerek, Bornova Belediyesi ve Başkan Olgun Atila’ya teşekkür etti.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 19.5.2015 23:42:45
Yazdır Yazdır
Okunma 1081
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım