Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) Sahipleri belli oldu
 
Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) Sahipleri belli oldu

 

 
Ankara (Efece Haber) - İnternette www.mavi-nota.com adresinden yayın yapan interaktif Mavi Nota e-Müzik Gazetesi tarafından, ülkemizdeki müzik türlerinin ulusal ve evrensel ölçütler açısından durumunu nesnel bir biçimde ortaya koymak, müzik alanında emek veren sanatçıların emeğini değerlendirmek ve taçlandırmak amacıyla 1994 yılından bu yana düzenli olarak organize edilen, bu yıl 23. kez düzenlenen Mavi Nota Müzik Ödülleri 2015 yılı için "Yılın Genç Bestecisi" dalında verilmiştir.
Ödül şartnamesi hükümlerince belirlenen dokuz aday arasından yapılan halk oylaması sonucu 597 oyla en yüksek oyu alan Besteci Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon ana sanat dalı öğretim üyesi Doç. Dr.Onur Özmen 23. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) "Yılın Genç Bestecisi" ödülünün kazanmıştır.

Ayrıca ödül şartnamesinin ilgili hükümlerince, Ayşegül Ergene, Müfit Semih Baylan, Sefai Acay ve Yeşim Gökalp'ten oluşan Seçiciler Kurulu, Ankara'da faaliyet gösteren ve butik konser salonu olarak müzisyenlere ve dinleyicilere elit bir ortam sunarak ülkenin müzik yaşamına katkı, sanatçılara olanak sağlayan MOZARTHAUS Konser Evi'ne 23. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) "Seçiciler Kurulu Özel Ödülü" nü oy birliği ile vermiştir.

Müfit Semih Baylan
Ödül sekreteri
Editör
 
 

Onur Özmen kimdir

Fizik Öğretmeni Lale Özmen ile Eczacı Ünal Özmen'in oğludur. Müziğe ortaokulda başlamıştır. Pek çok değerli müzisyenin yönlendirmesi ve desteğiyle Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Sanat Dalı’na girmiş, bu kurumda Burhan Önder, Muammer Sun, İlhan Baran ve Turgay Erdener’in kompozisyon öğrencisi olmuştur. Yasemin Marlalı'yla piyano, İbrahim Yazıcı ve Ahter Destan'la şeflik, Rengim Gökmen'le orkestrasyon çalışmıştır. Özel olarak yada çeşitli çalıştaylarda Ertuğrul Oğuz Fırat, Reinhard Febel, Peter Sheppard Skaerved, Nigel Clarke ve Aaron Shorr gibi isimlerle 20. Yüzyıl Müziği üzerine çalışmıştır. Eserleri ulusal orkestralar, Türk ve yabancı, oda müziği toplulukları ve müzisyenlerce yurt içinde ve yurt dışında birçok konserde seslendirilmiş, ayrıca televizyon, sinema ve tiyatro müziği alanında da müzikler üretmiştir. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Sanat Dalı’nda öğretim görevlisidir.
 


MozartHaus hakkında

Piyanist Ilgın Salman ve Piyanist Koray Okyay tarafından kurulan ve ve piyanist Emre Şen konseri ile 3 Aralık 2013 Salı günü açılan Ankara'nın ve Türkiye'nin 25 kişilik tek butik konser evidir. Avrupa'da çok sayıda benzerinin bulunduğu butik konser evinin en önemli özelliği, sahne ile dinleyici arasındaki mesafeyi kaldırarak, sanatçı ile dinleyicisi iç içe yaşatmasıdır. İki katlı olarak tasarlanan MozartHaus konser evi, bu konsepti ile butik konser evinin yanı sıra çocuklara müziği sevdirmek, müzik kulağını geliştirmek, diledikleri enstrümanları öğrenebilme ve çalabilme için her türlü alt yapının eğitim alanında hazır olmasıdır.MozartHaus konser evinde müziğin hemen her dalında konser vermek isteyen tüm sanatçılara gerekli olanak sağlandığı gibi ayrıca film müziği geceleri gibi estetik yönü yüksek programlar da düzenlenmektedir. MozartHaus Konser Evi Piyanist Ilgın Salman ve Piyanist Koray Okyay tarafından yönetilmektedir.
 
 
Adres: Nilgün Sokak Bağ Apartmanı 14/2 Çankaya/Ankara.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 2.5.2016 23:02:17
Yazdır Yazdır
Okunma 1732
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım