Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

5. Uluslararası Troia Festivali
 
5. Uluslararası Troia Festivali
 
 
 
          Harika Ören/Efecehaber/Çanakkale Belediyesi’nin 1963 yılından bu yana düzenli olarak her yıl gerçekleştirdiği Uluslararası Çanakkale Troia Festivali  09-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşiyor.
          Bu yıl Troia, Dünyaca ünlü pek çok sanatçının performanslarını sergileyeceği bir festivale ev sahipliği yapacak. Muhteşem Süleyman ve Kösem Sultan operalarıyla dünyaca tanınan sanatçı Tevfik Akbaşlı tarafından bestelenen, Aytaç  Manizade yönetiminde sergilenecek. Troia Efsanesi Operası Çimenlik Kalesi'nin büyülü atmosferinde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.
          55. Uluslararası Çanakkale Troia Festivali’nde dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın yanı sıra “Big Band” müziğinin günümüz Fransız temsilcilerinden Dany Brillant; Soundtrack’leri ile ünlü pek çok filme ruhunu katmış besteleri ile tanınan sanatçı Eleni Karaindrou ve Senfoni Orkestrası; Dina Ensemble, Barcelona Gipsy Balkan Orkestrası; Erol Evgin, Mehmet Erdem, Resul Dizdar, Rubato, Boğaz Saz Grubu, Hedon Orkestrası ve Fevzipaşa Dans Grubu sahne alacaklar.
.
 
          Troia Festivali etkinlikleri Çimenlik Kalesi, Özgürlük Parkı, Amfi Tiyatro, Çağlar Kaynak Basket Sahası, Çanakkale Seramik Müzesi, Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Yazar ve Sanatçı Evi, Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi ile Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi Korfmann Kütüphanesi’nde düzenleniyor.
           Homeros Bilim Kültür ve Sanat Ödülü 10 Ağustos Cuma akşamı Troia Antik Kenti’nde Haluk Şahin’e verilecek. Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek söyleşilerin  konukları Fecri Polat, Haluk Şahin, Levent Üzümcü ve Ataol Behramoğlu olacak.
 
 
            Gecesi ayrı, gündüzü ayrı keyifli programıyla kente kültür sanatı doyasıya yaşatacak festival kapsamında halkla buluşacak sergiler Çanakkale Seramik Müzesi, Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Yazar ve Sanatçı Evi, Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi ile Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi Korfmann Kütüphanesi’nde düzenlenirken, festival boyunca üç ayrı tiyatro oyunu da seyircileri ile Amfi Tiyatro’da buluşacak.
Program; 55. Uluslararası Troia Festivali Programı, Troia Antik Kenti Festival Resmi Açılışı,10 Ağustos 2018 Cuma,19.30 Kokteyl,20.00 Açılış Konuşmaları,55. Uluslararası Troia Festivali Afiş Yarışması Ödül Töreni,Homeros Bilim Kültür Sanat Ödül Töreni ,“Homeros Okumaları” Haluk Şahin ve Cevat Çapan
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 2.8.2018 23:56:51
Yazdır Yazdır
Okunma 470
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım