Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 
 
 
         Harika Ören/Efecehaber /Ankara-Ali Düzgün "Kentsel Dönüşüm" Resim Sergisi 8 Ocak 2019 Salı günü Saat 18.00'de İsmail Altınok Sanat Merkezinde açıldı..
         Kalabalık davetli topluluğu içinde ilk göze çarpanlar Recep Peker, Ertuğrul Atacan, Veli Putgül, Ayhan Mehmet, Muhsin Oğlakcıoğlu, Fatma Özyurt, Ömer Faruk Öcalan, Halim Utlu, Şule Özbahar, Mine Gençtürk, Necdet Balcı, Murat Polat, Hüseyin Seyfi, Cafer Tabak, Kürşad Yılmaz, Meryem Kılınç, Esma Sönmez, Ahmet Baykal, Necdet Balcı,Yurdagül Başarslan, Mahmut Turgut, Şule Özbahar, Sekip Oğuz, Murat Yıldırım Çakar, Ersa Arslan Güreşcioğlu, Sualp Güreşcioğlu, Mehmet Altınok,  Maruta Elisabeta Maria oldular.
 
 
         Ankaralı sanatseverler, sanatçılar, basın mensupları, soğuk Ankara gününde Düzgün’ün çizgi ve renkleriyle can bulmuş, kadın figürlerine eşlik ederek, içlerini ısıttılar.  
         Ali Düzgün, ülkesinin kadın figürünün toplumsal rollerini desen ve renkleriyle, vazgeçilmez yapan değerli sanatçılarımızdan biridir. O’nun eserlerine bakınca hayatınızda ne kadar çok kadının rol aldığını hatırlarsınız. Kompozisyonlarından birinde mutlaka benliğinizi bulursunuz. Çoşkulu renkleri, sade-naif ama  enerjik kurgusuyla  kadının yaşam içindeki duruşunu, tuvallerinde  vurgular.           
 
Misafirleriyle ayrı ayrı ilgilenen ve fotoğraf çektiren Düzgün, özgün ama bir o kadar da kuralcı kadına bakış açısı son derece gelişmiş, usta bir gözlemcidir. Övgü dolu  bakışıyla kadının davranış-durum- yaşam hallerini mekanlara bağlı kalmadan, geleneksel, çağdaş bir şekilde öne çıkarır. Eserlerine bakarken anlarsınız, yazmaz ama gösterir; kadın değerli ve vazgeçilmez bir varlıktır.    
 
       
 
1954'te Elazığ doğumlu. Ali Düzgün, 1972’de Tunceli İlk öğretmen Okulu'ndan; 1977’de Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Eğitimi Bölümü’nden mezun olur. 1980'de mezun olduğu bölüme öğretim görevlisi ve müdür yardımcısı olarak atanır. 1987’de Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlar ve  1989'da ‘’Sanatta Yeterlilik’’ alır. 1990'da Master Eğitimi sonrası  1994'te Doktora diploması alır. 1994-2002’de Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanlığı; 1995-1998’de Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı; 2002-2008’de Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü, Mesleki Resim Ana Bilim Dalı öğretim üyeliği; 2008-2017’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Eğitimi Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği yapar. 2017 yılında emekliye ayrıldı.  46 kişisel resim sergisi açar. 
          Bir Demet Nergis Kültür Sanat olarak sanatçıyı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 
 
 
          İçinizi ısıtacak kadınlarla bir arada olmak isterseniz,
         Ali Düzgün "Kentsel Dönüşüm" Resim Sergisini, İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde
         (Sağlık 2 Sokak No 63/8 Kolej – Ankara) 1 Şubat tarihine kadar gezin derim.  

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 14.1.2019 21:23:41
Yazdır Yazdır
Okunma 720
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • ANTALYA KEPEZ KİTAP FUARI
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım