Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

Bir şarkı dinlerken...
 
Bir şarkı dinlerken Kelimelerinde apayrı bir gücü olduğuna inanırım. İnsan ruhuna iyi gelen kelimeler ve cümleler...
 
Bir cümle takılır diline mesela. Bir şarkı içinde bir cümle… Bir müddet meşgul ederek etkisi altına alır beni. Bin bir düşünceye sokar. Gergin olan ruhuma veya kalbime rahatlama sağlar.  hayallerin peşinde onlarca cümle kurmamı da sağlar. Ardı ardına daha başka kelimeleri çağırır yanına.
 
Daha neler neler hissettirir tam o anda. Yaşamımı daha dayanılır ve zevkli kılar. İnsanın insana yaptığı kötülükleri unutur iyi kalpli mütevazi insanları hatırlatarak onlardan büyük bir haz almamı sağlar. Kendimde yaşadığım anlar bu. Üzüntü ve keder içindeyken bile böylesi bir durum beni mutlu edebiliyor. 
 
Bazen kalbimin sesine kelepçe vurur, başka bir kalbi memnun edebilmek için büyük bir çaba harcarım. Bir kalbi mutlu edebilmenin de mutlu anlarını yaşarım böylesi anlarda. Buda apayrı bir zevk benim için. Böylesi bir zevki başka hiç bir zevk de bulmadığımı her defasında kendime itiraf ederim.Kalbimin hiç bir köşesi bu durumu bana yalanlayamadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
 
Ama bazen de yaptığım iyilikleri bir yük gibi görmeye bazen de görevimmiş gibi bana yüklendiğini de düşünüyorum. Bütün bu olanların ortasında kendimi yapayalnız hissederim. Biraz şefkat biraz samimiyet bu düşüncelerimi de alıp götürür her defasında. Dolayısıyla iyi kalpli ve mütevazi insanlar arasında yaşadığıma inandırırım kendimi. Zaman zaman içine düştüğüm bu ruh hali benim gibiler için umut ve teselli halidir.İçinde bulunduğumuz zamanın rahatsız eden davranışları ve gündemi beni yalnız kalmaya ve düşünmeye itiyor. Gündemdeki olaylar beni çöküntüye uğratmamasına imkan yok. Umutlarım sarsılıyor  gelecekle ilgili tereddütlerim artıyor.
 
Bu ruh halleri bazı zaman ruhumu altüst ederek hüzünle dolduruyor. Böylesi durumlarda kendimi rahatlatacak cümleler kuramıyor üretkenliğimi kaybediyorum. Unutkanlığım artıyor. Eski halime dönebilmek için ya kitap karıştırmam ya resimlere bakmam ya da etkileyici bir müzik dinlemem gerekiyor. Her defasında ruhumu soktuğum dar kalıplardan bu şekilde kurtarabiliyor ve kendime gelebiliyorum.
 
Kendime de olan güvenim tazeleniyor bu şekilde. Hayatın bütün gerçekliklerine öyle ya da böyle alışıyor ve hızla tükettiğim ömrümü deneyimlerimle  devam ediyorum. Bizler sabır ve tevekküle teslim olurken eskisinden daha iyi bir yaşam beklemek değil de dürüstlük, tarafsız adalet, insanın bu dünya da bırakacağı en kıymetli mirasıdır. Bu yaşadığımdan daha iyi bir yaşam değil de daha erdemli bir hayatı devam ettirebilirsem ne mutlu bana…
 
Nurcan Ofluoğlu
 

 


Ekleyen Nurcan OFLUOĞLU
Tarih 28.1.2019 12:46:16
Yazdır Yazdır
Okunma 137
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • AŞKIN RENGİ ‘’KIRMIZI’’
 • ALDIRMAZLIĞIMIZ
 • Bir serum şişesine bağlı hayat
 • SANAL YALNIZLIK
 • Kalp içeri ye, Akıl dışarı ya kürek çeker…
 • SİNEMA’nın ALTIN ÇAĞI
 • Yalnızlığı sevdiğim anlar…
 • Sinema’nın babaları
 • CUMHURİYET MEŞALESİ
 • YAZ YERİNİ SONBAHAR’a BIRAKTI
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım