Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Valilerle Bir Araya Geldi.

 

 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit aileleri ve gazilerin devlete emanet olduğunu belirterek, valilere "Onlara sahip çıkmak, her türlü ihtiyacını hiç kimseye fırsat vermeden, hemen yerine getirmek, bunu titizlikle takip etmek sizin en öncelikle konularınızdan birisi olsun" diye seslendi.
.
Ankara (Efece haber) – Cumhurbaşkanı Gül, İçişleri Bakanlığı'nın düzenlediği Valiler Toplantısı'na katılmak için Ankara'da bulunan 81 ilin valisine Çankaya Köşkü'nde öğle yemeği verdi.

Gül, yemekte yaptığı konuşmada, "kimsesizlerin kimsesi" olmayı, sosyal hizmet anlayışının temel prensibi olarak kabul ettiklerini ifade ederek, vatandaşların ihtiyaçlarını zamanında, onları rahatsız etmeden giderebilmenin ve yardımların dağıtılmasında adaletli olabilmenin büyük önem taşıdığına vurguladı.

Cumhurbaşkanı Gül, "Sosyal yardımlaşma ve dayanışma hizmetlerinin mülki idare amirlerimiz tarafından hassasiyetle yürütülmesi gereken, maddi ve manevi mesuliyeti olan önemli bir görev olduğunu hatırlatmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Gül, başta eğitim, sağlık, kırsal kalkınma, kültür ve turizm olmak üzere bütün alanlarda yürütülen önemli proje ve faaliyetlerin başarısının, valilerin titiz takibine bağlı olduğunu belirterek, valilerden illerindeki hayırseverlerin başta eğitim ve sağlık alanında olmak üzere her türlü yatırımını teşvik etmelerini istedi.

Cumhurbaşkanı Gül, hayırseverlerin yaptıklarının takdir edilmesinin ve bu takdirin gösterilmesinin önemine de dikkati çekti.

Konuşmasının sonunda valilerden illerindeki şehit aileleri ve gazilere özel önem vermelerini isteyen Gül, şöyle devam etti:

"Özellikle bir konuya çok daha fazla önem vermenizi sizden rica ediyorum. O da şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize sahip çıkmanızdır. Onlar hepimize bırakılmış birer emanettir. Onlara sahip çıkmak, her türlü ihtiyacını hiç kimseye fırsat vermeden, bunun da altını çizmek istiyorum, hemen yerine getirmek, bunu titizlikle takip etmek sizin en öncelikle konularınızdan birisi olsun. Aslında siz gereğini yapıyorsunuz, biliyorum ama bazı noksanlıkları görüyorum ve bunlar şehit ailelerimizi ve gazilerimizi incitiyor. Bunları valilik olarak söylemiyorum ama diğer bazı yerlerde bunlar oluyor. O bakımdan bu konuda özellikle hassasiyet göstermenizi istiyorum."

Valilerden, merhametli, adil ve tarafsız olmaya özen göstermelerini isteyen Cumhurbaşkanı Gül, valilerin başarısının devletin de başarısı olacağını, milletin kendisine hizmet edenleri asla unutmayacağını vurguladı.-İçişleri Bakanı Güler-

İçişleri Bakanı Muammer Güler de milli sınırlar içinde Türk bayrağını taşıma onuruna cumhurbaşkanı ve valilerin sahip olduğunu belirterek, tüm valilerin bu sorumluluğun bilincinde olduğunu dile getirdi.

İçişleri Bakanlığı'nın geleneksel misyonunun mensuplarını, Cumhuriyetin temel niteliklerini koruma kararlılığı içerisinde yetiştirmek olduğunu aktaran Güler, "Bakanlığımız mensuplarına bu güzel hasletlerle devlet ve kamu yararını önde tutma idealini vermeyi de ihmal etmemiştir. Mülki idare amirleri için devlet ve millet emrinde hizmet edilmesi gereken iki manevi şahsiyettir. Bütün arkadaşlarımızın, milli birlik ve beraberliğin ülkemizin her köşesinde tesisi için cansiparane çalıştıklarından kuşkunuz olmasın" diye konuştu.

Güler, mesleğin kıdemli bir mensubu olarak yeni atandığı görevinde kendisinin de valilere güç ve destek sağlamaya çalışacağını vurguladı.

Yemeğe, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hasan Uşaklıoğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve İçişleri Bakanlığı'ndan bürokratlar katıldı.

Yemek, konuşmaların ardından basına kapalı devam etti.


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 5.2.2013 15:36:33
Yazdır Yazdır
Okunma 1293
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım