Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

ÇOCUK GÖZÜYLE 23 NİSAN Resim Yarışması Ödül Töreni
 
 
İstanbul (Efece Haber) - 23 Nisan’da çocukluğuma dönmenin sevincini yaşadım. Aslında içimde hep bir çocuk vardır, her 23 Nisan’da dilimin ucundan Saip Egüz’ün şiirinin ilk dörtlüğü geçer.
“Sanki her tarafta var bir düğün,
Çünkü en şerefli en mutlu gün
Bugün yirmi üç Nisan.
Hep neşeyle doluyor insan.”
Sponsorluğunu İçerenköy Carrefour, Basın Sponsorluğunu Efece Haber’in yaptığı İstanbul ilçesi Kadıköy’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kapsamında, Özel Yuvalar arası yapılan Çocuk Gözüyle 23 Nisan temalı resim yarışması bana bu duyguları yaşattı.
Proje koordinatörü Sevgili Tülin Erkan’dı. Kendisini tanıdığım zaman Merdivenköy Gönüllülerinde Başkanlık yapıyordu. Dört yıl burada çalıştıktan sonra 2 yıl Sosyal Etkinlikler Danışmanlığı yaptı. Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi'nde Proje Danışmanı olarak çalışmaktadır.
Her zaman da güzel projelere imza atmıştır. Zaman zaman bu projelerinde Harika Ören’le beraber yer almış destek verme mutluluğunu da yaşamışızdır. Daha bir çok güzel projelerde de Tülin Erkan’ı göreceğimize inanıyorum.
17 Nisan 2012 günü, on okulun katıldığı 95 resim vardı. Bütün resimlerde okul isimlerinin kapatılmış olması dikkatimi çekti.
Jüri Üyeler’inin titiz çalışmaları sonucunda, yarışmaya katılan resimlerin elemesi yapıldı. En son 16 resim kaldı, resimler yere serildi ve gizli oylama ile dereceye giren çocuklar seçildi. İçerenköy Carrefour Müdürü Oktay Doğantepe, Müşteri Hizmetleri sorumlusu Selim Sabuncuoğlu’ nun ev sahipliği ve güzel ikramları sırasında, alışverişe gelen kişilerin kendi aralarında resimlerden birincilerini seçmeleri, kendi çocuklarının yeteneği ile bu resimleri karşılaştırmaları, alışverişini bitirip çıkanlar arasında birinciyi merak edip gelip, sormaları da farklı bir güzellikti.
Resimler 35x50 boyutunda yapılmış, duygular renklerle taçlandırılmış, ortaya çok güzel anlatımlar ve eserler çıkmış. Derece alan çocuklarımız;
1.Yarışmacı Petek TURANLIGİL kazandığı ödül Bisiklet ( Fidem Anaokulu )
2.Yarışmacı Mehmet EMİR kazandığı ödül Bisiklet ( Neşem Anaokulu )
3.Yarışması Deniz USTA kazandığı ödül Bisiklet ( Ateş Böceği Anaokulu )
Soldan; Nazlı Ulaşan, Ada Yılmaz, Deniz Usta, Mehmet Emir, Petek Turnalıgil
4.Yarışmacı Nazlı ULAŞAN kazandığı ödül Bisiklet ( Fidem Anaokulu )
5.Yarışmacı Ada YILMAZ Jüri özel ödülü ( Fidem Anaokulu )
Bu güzel hediyelerin yanın da Efece haber gazetesi de çocuklarımızı, isimlerinin yazıldığı, özel madalyalarla ödüllendirmiştir.
23 Nisan Bayramının heyecanı ile gelen yarışmacılar, anneler, babalar ve akrabalar bir araya geldiğimiz zaman heyecan dorukta idi.
Her gelen çocuk kendi resminin önüne gidip dikkatle resmini seyrediyor, daha sonra da arkadaşlarının yaptıklarına bakıyordu.
Çocuklar mı? Yoksa anneler mi? Daha heyecanlı, bilmiyorum ancak herkes mutlu, bayram havasında.
Proje koordinatörü Sevgili Tülin Erkan’ın konuşmasıyla açılan ödül töreninde. Bu projeye destek veren Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Selami Öztürk’e, Sponsorluğunu üstlenen İçerenköy Carrefour’a, Basın Sponsorluğunu yapan Efece Haber’e ve öğretmenlere, okullara, emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederek, ödül törenini başlattı.
Efece haber köşe yazarı Belma Demir Akdağ, Efece haber ve M.Yahya Efe’nin çocuklara vermiş olduğu önemi anlatıp, gazete hakkında bilgilendirme yapmıştır. Daha sonra da Efece haber Gazetesinin her öğrencinin arkasında isimleri yazılı madalyonlarını takmıştır. Madalyalar takılırken çocukların sevinci dikkat çekmiştir.
İçerenköy Carrefour Müşteri Hizmetleri sorumlusu Selim Sabuncuoğlu, derece alan çocuklarımıza bisikletlerini verdiği zaman “bunu evimize götürebilir miyiz?” diye sordular.”Evet” yanıtını alan hemen bisikletine bindi.
Resimler çekildi, sohbetler yapıldı, kapanış kokteylinden sonra yeni 23 Nisan’lar da buluşmak üzere ayrıldık.
Çocukların sevinci, velilerin heyecanı, bu anlamlı günde bir hoş seda olarak kaldı, gazetemizin de bu oluşumun içinde yer alması törene ayrı bir anlam kattı.
Bir başka 23 Nisan’da buluşmak dileğiyle.
Sevgiyle Kalın.
Belma Demir Akdağ 23 Nisan 2012
Belma Akdağ, Tülin Erkan'a Efece Haber'in madalyonunu takarken
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 8.2.2013 22:07:12
Yazdır Yazdır
Okunma 4536
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ARA GÜLER FOTOĞRAF SERGİSİ
 • “ÜÇÜ BİR ARADA “ Karma Resim Sergisi
 • DÜŞLER VE EFSANELER’ ResimSergisi
 • Son : 3 Gösteriliyor

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım