Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Şiddete Fırça Atıyoruz

 

Şiddete Fırça Atıyoruz...

Sevinç Şimşek /İzmir (Efece Haber) - Son zamanlarda yaşanan, kadın cinayetleri ve kadınlara yönelik şiddete dikkat çekip sanatçı ruhuyla bu konuya tepki vermek için; her ilde eş zamanlı düzenlediğimiz "Şiddete Fırça At" resim etkinliğine her ilden gönüllü sanatçı ve halkın iştiraki ile bir etkinlik yaptık.

 
 
. Açık alanda sanatçıların yönlendirmesi ile halkın iştiraki sağlanarak resim etkinliği gerçekleştirilmiştir. Gönüllülük esasına dayanan bu etkinlik konu ya da resim kompozisyonu kendiliğinden gerçekleştirilmiştir.
Kırmızı boya kullanılmayan bunu yerine diğer renkler kullanılmıştır ve böyleceşiddete bir kez daha vurgu yapılacaktır. Etkinlik tüm Türkiye geneli 27 Nisan 2013 Saat: 13.00 'da başlayıp, halkın katılımıyla 18.00 'a kadar yapılmıştır.
 
 
Yapılan bütün resimler daha sonra toplanıp Manavgat'ta yeniden sergilenip sergilenen bütün resimler katalog haline getirilecektir.
İzmir temsilciliğini Sevinç Şimşek in yapmış olduğu bu etkinliğe 55 ressam sanatçı katıldı ve çalışmalarla yaptığı bu etkinliğe halk tarafından yoğun ilgi vardı.
 
 
Önemli Kurum ve Kuruluşun da destek verdiği bu etkinliğe CHP Karabağlar kadın kolları hizmet ve destekleriyle sanatçıların yanın da olmuştur.
CHP Kadın Kolları Başkanı bir konuşma yaparak günün anlam ve önemini dile getirdi.
Kadına şiddeti kadınların desteğiyle önüne çıkılacağını anlatarak bu gibi etkinliğin halkı bilinçlendirmek için gerekli olduğunu dile getirdi.
 
 
Basın dan da çok ilgi gören bu etkinlik Eylül aylarında Manavgat’a yollanacak eserleri, sergi düzenleyip uluslar arası festivalde sanatçı dostları misafir edeceğini belirti.
Ege Zeybek Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği’nde Başkanım
Ali Rıza Türkmen başkanıma çok teşekkür ederim.
CHP İzmir Milletvekili Musa CAM, CHP Meclis Üyesi Burak OĞUZ, Gaziemir Belediyesi’nde BELEDİYE MECLİS ÜYESİ Serdar Soysal başkan, Türkiye değişim hareketi Karabağlar İlçe Örgütü Başkan Aydın Özbay, Anadolu Basın-Yayın Birliğinde Şube Başkanı Şerafettin Şıvkın, Aydın Tepecik Belediye Başkanı Tuncay Olgun, Basından Ertuğrul Aksoydan,
 Çok değerli sanatçı dostlarımız müzik ve şiirleriyle eşlik etti…
 
 
Hep birlikte bu çalışmanın yaratığı etkiydi manaydı ve önemini duyurmak istedi İzmirli ve tekrarladı şiddetin her türlüsüne hayır ve istemiyoruz kardeşler acı çekerse bu tüm dünyanın ayıbı olacağını hisseden bir toplum hayali belki gerçek olacak umarız.

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 29.4.2013 22:44:10
Yazdır Yazdır
Okunma 1662
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım