Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

RENKLİ YAZ EVLERİ
 
RENKLİ YAZ EVLERİ
Yaz mevsimi geldiğinde, tabiat güneşe uzanırken, insanlarda güneş tayfının renklerine uzanıyorlar. Siyah, gri ve kahve tonlardan sıyrılıp renklerin kucağına atılıyorlar. Giysilerle başlayan farklılık, evlere de yansıyor.
Mobilya giysileri, kumaşlar da değişiyor, hafifliyor ve göz alıcı renklere bürünüyorlar. Kapılar, balkonlara, bahçelere açılırken, yazın keyfi; renkli yaz evlerinde çıkıyor.
 

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, çektiğiniz fotoğrafları kombinleyip kumaşa bastırabilirsiniz. Evinizde yüzü eskimiş, çok sevdiğiniz koltuğunuza giydirebilir ve şahsınıza özel bir koltuk yaratmanın tadına varabilirsiniz. Fotoğraf sanatçısı Aylin Erözcan işte tam da bunu yaparak, her an oturmaktan büyük keyif aldığı, kendi tasarımına sahip olmanın ayrıcalığını yaşıyor.

 
Ev tekstil koleksiyonları, bin bir çeşitlilik sunuyor. Son dönemde dünyada trend olan etnik şekil ve renkler, odalarımıza yerleşiyor. Şık detaylarla, romantik esintiler yaratılırken, geceleri mum ışıkları rüzgar ile titreşiyor. Renkli fenerlerle süslenen balkon ve teraslarda, fesleğen ekilmiş saksıların kokusu, şehir hayatının temposu düşürülerek, relax bir ortam yaratılıyor.
Evlerimizde yapacağımız detaysı değişiklerle yazı sadece tatil günlerinde değil, tüm mevsim, her an ruhumuzu tatilde hissettirmek mümkün olabiliyor.
Açık tonlarda tasarlanan koltuklar, ahşap mobilyalarla butik tarzında bir araya getiriliyor. El becerilerinin kullanıldığı, goblen yastık ve örtüler desenleriyle ortamı hareketlendiriyor. Aydınlatma elemenları deniz kabuklarıyla süslenip, sahilin sesini odalarımıza taşıyor.
Puflar ve sandalyeler, çok amaçlı kullanım için emrimizdeler. Elişi perdeler, modern tasarımlarla birleşip, nostalji yaratıyorlar.
Aplikeli masa örtüleri, yöre çizgilerini taşıyan, basit ama zarif tasarımlı el işi örtüler, taş örgülü duvarlara yaslanmış masa ve sehpalara anlam katıyor.
Neşeli renklerle kaplanmış rahat koltuklar keyifli anlarımıza şahitlik ediyorlar. Güneş sarısı enerjisiyle şaşırtırken, kırmızı kanape tutkularımızı harekete geçiriyor. Renk ve desenlerin içiçe kullanıldığı bir kanape ise anımıza eşlik ediyor. Mavi kanapede bir öğle uykusuyla bulutlarda gezinebilir, yeşil kumaşla dekore edilmiş bir kanapede ise kır çiçeklerinin kokusunu alabiliriz.
Beyaz her zaman renkleri içinde barındırır. Sadelikten hoşlanıyorsanız, beyaz yazlık kumaşlarla kaplı rahat kanepelerden biri tam da size göre olabilir. Üzerine istediğiniz renk örtüleri ya da yastıkları atabilirsiniz.
Salonun bir köşesine konmuş rahat bir koltuk, önünde ki puf ile okuma köşesini oluşturabilir. Eski bir dolabınız varsa canlı bir renge boyayarak, yeniden yaşama armağan edebilirsiniz.
Özellikli bir aydınlatma aparatı ile sadece o köşeyi aydınlatıp, kitabınızı okuyabilir; müzik dinlerken hayallere dalabilirsiniz.

 

 
Ev tekstli artık çok zevkli, çeşitli ve her bütçeye hitap ediyor. Ucuzluk mevsiminin devam ettiği şu günlerde, evinize yenilik getirmek hiç de zor olmasa gerek... Tek sorun bunca çeşitlilikte karar verebilmek. Kolay gelsin.
Harika ÖREN
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 9.8.2013 14:38:19
Yazdır Yazdır
Okunma 2347
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım