Bir Demet Nergis
Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.  

ÖNCÜ KADINLARIMIZ SERGİSİ AÇILDI
 
Deniz Tokgöz (Efece Haber) - Küratörlüğünü Ülkü Cılızoğlu‘nun yaptığı "ÖNCÜ KADINLARIMIZ Karma Resim Sergisi", İstanbul Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi‘nde, 28 Ekim 2013'de düzenlenen kokteyl ile açıldı.
 
Kalabalık davetli grubunun katılımı ile açılışı gerçekleştirilen sergide eserleri yer alan, Aynur Akgül, AyselŞener Erez, Ayten Durukan, Ayşe Erkan, Azniv Çoban, Başak Tiryakinakip, Canan Doğruer, Ceyda Ildıroğlu, Dilek Nadas,Emine Güler,Harika Ören, Kuzey Ulufer, Meliha Özer, Meltem Aktaş, Mesude Kılıç, Mine Arasan, Mükerrem Özügüzel, Nadire Sönmez, Nermin Tarakçı, Nilgün Topraklı, Nur Ulubil, Pervin Özen, Rezzan Tosun, Rahime Dizdaroğlu,Sevcan Birgören, Simay Bodur, Sumru Çınar, Sibel Güven, Tülin Atabay ve Ülkü Cılızoğlu'da açılışta bulunarak, Cumhuriyet'in 90. yılını kutladılar.
.
Küratör ressam Ülkü Cılızoğlu'nun, geçirdiği operasyon sonucu iyi olduğu gözlendi. Uzun zamandan sonra sergi vesilesiyle biraraya gelen sanatçı arkadaşlar hasret giderirken; Cumhuriyet kadını olmakla gurur duyduklarını tekrarladılar.
Cılızoğlu '' Öncü Kadınlarımız sergimiz emin adımlarla yürümeye devam ediyor. Cumhuriyetin 90. yılında Öncü Kadınlarımızı hatırlatmak ve unutturmamak adına yürüttüğümüz çalışmalarımız, müze kurma aşamasına gelmiştir. Öncü Kadınlarımız sergimiz, çeşitli guruplar tarafından aynı isim ve konsept ile taklit edilmeye çalışılmış, kanuni yollardan cevapları verilmiştir. Şimdiye kadar sömürülen sanatçı arkadaşlarıma saygımdan dolayı geride durduğum bu konuda artık tazminat davası söz konusu olacaktır.'' dedi. ''Yurt genelinde gezdirdiğimiz sergimiz ile yurt dışından aldığımız teklifleri de değerlendireceğiz. destek veren ve daima yanımda olan tüm sanatçı arkadaşlarıma teşekkür ederim.'' diyerek sözlerine son verdi.
Yazarımız, ressam Harika Ören'in de Öncü kadınlarımız sergisinde iki eseri bulunuyor.
Nene Hatun ve Türkan Saylan tabloları ilgiyle izlenen Ören '' Sergimizle gurur duyuyoruz. Sanatçı katılımlarımız devam ediyor. Sanat gönül işidir. Para karşılığı yoktur. Sergimiz bir prestij sergisidir. 40 arkadaşımızın maddi ve manevi emeği vardır. Sergimizi Türkiye genelinde gezdiriyoruz. Bu sergimizde de o kadar güzel övgüler aldık ki, eserlerimiz ve Cumhuriyetimiz'e hizmetle gurur duyuyoruz'' diye konuştu.
Harika Ören daha sonra ziyaretine gelen Efecehaber gazetesi yazarlarından Sevgi Ünal ile objektifimize poz verdi.
.
Öncü Kadınlarımız sergisinde eserleri bulunan sanatçılar ''Sanat dünyasında ki emek hırsızlığına göz yummayacağız. 12.sini açtığımız, bu sergimizin haklarını korumaya kararlıyız.'' dediler.
*
Öncü Ressamlar'ın Öncü Kadınlarımız sergisi 3 Kasım 2013 Pazar akşamına kadar izlenebilir.
Deniz TOKGÖZ
Ekleyen: Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi: 29.10.2013
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 4.11.2013 13:33:25
Yazdır Yazdır
Okunma 2392
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım