Bir Demet Nergis
Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.  

ŞİDDETE HAYIR!
 
Harika Ören /İstanbul (Efece Haber) - 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası dayanışma Günü, teması ile gerçekleştirilen fotoğraf sergisi, City's Nişantaşı'nda açıldı.
“Her Ses Bir Nefes 3” kadına yönelik şiddete “hayır” demek ve toplumsal birlik oluşturmak için 66 ünlü kadını bir araya getirdi. Projeye gönül veren ünlü kadınlar serginin City’s Nişantaşı’nda gerçekleşen kokteylinde buluştular.
.
 
 
Kadına yönelik şiddeti önlemek, farkındalık yaratmak ve toplumsal birlik olmak için bir araya gelen 66 ünlü kadın “Her Ses Bir Nefes 3” için objektif karşısına geçti. Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için bir araya gelen ünlü isimler bu kez, “şiddet” kelimesi karşısında ağladılar, haykırdılar, çığlık attılar, şiddet duygusunu içtenlikle objektife yansıttılar ve tepkilerini gösterdiler.
 
 
Proje, bu yıl da Genç Kız Sığınma Evi Derneği Danışma Merkezi ve Genç Kız Sığınakları'nın kapasite geliştirilmesi ve güçlendirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Birlik olmak ama sevgi için, birlik olmak ama daha sağlıklı bir gelecek için ve birlik olmak şiddetsiz yarınlar için ve bu projeyle kadın sığınma evlerinde kalan kadınımızın daha iyi koşullarda yaşamak adına bir umudu olacak.
Polisan Boya’nın katkılarıyla ve 66 ünlü kadının desteği ile gerçekleştiren “Her Ses Bir Nefes 3” 'ün, proje tasarımını ve sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre üstlendi. 66 ünlü ismin fotoğraflarını da Hakan Yüksel (studioH2O) tarafından çekildi.
  
 
İlk Sergi City's Nişantaşı'nda Ziyaretçileriyle Buluştu
İlk sergi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nden bir hafta önce City's Nişantaşı'nda açılarak, 21 Kasım – 06 Aralık günleri, 10.00 ile 22.00 saatleri arasında AVM ziyaretçileri ile buluşacak. Sergi daha sonra Meydan İstanbul Alışveriş Merkezi’ne 30 gün süreyle tekrar edilecek.
Polisan ana sponsorluğunda yapılan serginin, mekan sponsorları Nişantaşı CİTY's, Meydan İstanbul idi.
Projeye gönüllü olarak destek veren isimlerden ve cemiyet hayatının tanınmış simalarından, Aylin Kabasakal, Ayten Uncuoğlu, Ayça İnci, Betül Arım, Buket Dereoğlu, Deniz Özerman, Eda Özerkan, Elif Güvendik Nayman, Hilal Ergenekon, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Merve Oflaz, Oya Aydoğan, ,Alanur Özalp, Larissa Gacemer, Derya Artemel, Neslişah Alkoçlar, Beyza Arslan, Sitare Akdilek, Aydan Kaya, Nilüfer Aydan, Nermin Denizci Taşpınarlı, Selin Altay, Ayşe Ertaş, Dilek Yorulmaz, Şebnem Sungur, Tuğçe Özbudak, Zeynep Alasya, Zeynep Mansur katıldı.
Harika ÖREN
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 25.11.2013 00:25:47
Yazdır Yazdır
Okunma 1791
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım