Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

İstanbul’da Suluboya Rüzgarı
 
 
İstanbul’da Suluboya Rüzgarı
Tomurcuk Vakfı Melekleri için “4 RENK” İle Esiyor.
 
İstanbul (Efece Haber) - İstanbul Suluboya Topluluğu üyelerinden; Günsu Saraçoğlu, Hicran Alioğlu, Ercan Günay ve Koray Dağcı “4 RENK” isimli karma resim sergisi ile İstanbul’da suluboya rüzgarını estirmeye devam ediyorlar.
“4 RENK” Resim Sergisi’ n de yaklaşık 80 eserin yer alacağı sergi, 10 Aralık - 15 Aralık 2013 tarihlerinde Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’n de sanatseverlerin beğenisine sunuyorlar.
Sergi kapsamında; sergi kataloglarının satışı ve sanatçıların kendi eserlerinden tasarlanan kartpostalların satışından elde edilecek gelir; zihinsel engelli çocuklara destek veren TOMURCUK VAKFI yararına bırakılacaktır.
Yaklaşık 80 eserin yer aldığı sergi; 10 Aralık 2013 Salı günü saat 18:00’da seçkin davetlilerin katılımı ile açılacaktır. Sergiyi, 15 Aralık Pazar gününe dek Maltepe’deki Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde izlemek mümkün.
Tomurcuk Vakfı Sanat Danışmanı/Eğitmeni Günsu Saraçoğlu’nun verdiği bilgiye göre; “4 RENK” Resim Sergisi Tomurcuk Vakıf’ı yararına yeni başlatılan bir projeye ev sahipliği ve öncülük yapacaktır.
Yerli ve Yabancı Ressamların eserlerinden tasarlanan kartpostal serisinin ilk dört örneği ile proje, “4 RENK” sergisinde sanatseverler ile buluşacak. Sanatçıların özel izinleri ile tasarlanan koleksiyon sergi sonrasında genişletilerek sanatseverlerin beğenisine sunulmaya devam edilecektir.
Sergi kapsamında sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergi kataloglarının ve kartpostalların satışından elde edilen gelir, TOMURCUK VAKFI’na bağışlanacak.
Adres: T.C. Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi
Gülsuyu Mah. Nar Sok. E5 Yanyol (Gülsuyu Metro Durağı)
Maltepe / İstanbul
.
Telefon: 0216. 589 36 00
.
Bilgi için: Günsu Saraçoğlu / Sanat Danışmanı ve Resim Eğitmeni
Tel: (533) 248 66 48 e-posta: gunsu@gunsusaracoglu.com
 
NEDEN “4 RENK”…?
4 farklı kimlik, 4 Farklı vizyon, 4 Farklı tarz….
Bir sergi projesi oluşumu için yola çıktığımızda; Kişisel ve resimlerimizdeki sanatsal çizgilerin farklılıklarından bir bütün oluşturan grup olduğumuzu düşündüğümüz için her birimiz bir rengi temsil etmeye karar verdik.
 
Günsu Saraçoğlu
Beyaz; Asaleti, masumiyeti, temizliği, soğukkanlılığı, istikrarı ve devamlılığı ifade eder. Huzur ve güven verir. Düşünce gücünü arttırır. Aynı zamanda aydınlığın simgesidir. Bu rengi sevenler, çatışmadan uzak, farklı ve özgür bir dünyanın arayışı içinde olan insanlardır. Günsu Saraçoğlu; farklı düşünerek farklı uygulamaları sabırla işleyen, özgürlüğünü ve asaletini kabul ettirerek saygıyla ve samimiyetle iletişime geçen, huzur ve güven sağlayarak sosyalleşen, birleştirici olan, çevresini yeni fikirlerle aydınlatan, düşüncelerini sabırla ifade ederek, istikrarı önemseyen, istikrarlı olanlara değer veren, en iyi yapma adına araştıran, soruşturan, edindiği değerleri ruhunda eriterek sanatını gerçekleştiren bir ressamdır.
***
Ercan Günay
 
Mavi; insan sıcaklığını, kalıcı ve derin duyguları, düşünceyi simgeler. sonsuzluğu ve özgürlüğü ifade eder. sakin, düzenli, güvenilir, sadakat sahibi, barışçıl, romantik ve duygusal bir kişiliğe sahiptir maviyi sevenler... Ercan Günay; mavinin derinliğini yaşayan, düşüncesini sürekli zenginleştiren, bilginin peşinde olan, bilgece yaşayan, su gibi akıcı diliyle düşüncelerini paylaşan, su gibi şeffaflıkla duygularını yansıtan, sakinliğini hissettiren, samimiyetiyle güvenilir, barışı her ortamda yaşatan, kendini ararken suluboya ile karşılaşıp; kağıda hissiyatını çizerek, boyalarla felsefi zenginliğini aksettiren bir ressamdır.
***
Hicran Alioğlu (Azerbeycan)
 
Kırmızı; Canlılık ve dinamizmin rengidir. Ataklık, azim ve kararlılığı, hareketliliği, gençliği, mutluluğu ifade eder. Kırmızı sevenler, duyguları yoğun yaşayan kişilerdir. Hicran Alioğlu; kırmızıyı ruhunda hisseden, çocukları barışa, sevgiye yönelten, dinamizmini çevresine yayan, tiyatro yapan, şiirlerle şarkılarla çevresine neşe veren, mutlu olmayı bilen, mutlu etmeyi seven, yaratıcı duyguyla coşan, suluboya resmetmeyi gönlünün bir köşesinde bekleterek olgunlaştıran, kendisini kararlılıkla geliştiren, sanat duygusu yüce, özünden sanatçı, her an eser sunacak kadar enerjik bir ressamdır.
 
***
Koray Dağcı
 
Yeşil; Doğanın ve huzurun rengidir. Rahatlatıcı, iç açıcı ve güven vericidir. Umudu, yeniliği, gençleşmeyi ve yeniden canlanmayı çağrıştırır. Paylaşım, cömertlik ve uyumun rengidir. Yeşil rengi seven insanlar genellikle üretken, çevresiyle uyumlu, içten ve doğayı seven insanlardır. Aynı zamanda hareketlerinde dengeli ve düzenlidirler. Koray Dağcı; sevgisini cömertçe paylaşan, samimiyetiyle çevresini rahatlatarak huzur veren, umudunu geleceğe sürekli taşıyan, güven duymayı ve duyulmayı ilişkilerinde esas alan, sanatsal üretimlerle doğa gibi yeniden canlanmayı bilen, yenileşerek yeni şeyler üreten, yaratıcılığını ruhunda yaşayan bir ressamdır.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 2.12.2013 23:15:36
Yazdır Yazdır
Okunma 1898
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım