Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Gönülleri buluşturan Keçiören Sofrası
 
 
Ankara (Efece Haber) – 44 kuruluşun katılımıyla 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “21. Yoksullarla Dayanışma Haftası” nedeniyle, Keçiören Belediyesinde sosyal bütünleşmeyi sağlayan bir yemek programı düzenlendi.
 
Programın sunumunu yapan
Neslihan Dokumacı sunum konuşmasında;
.
Yardımlaşma ve dayanışma bir toplumun gelişmesi için en güzel vesiledir sloganıyla; dayanışma duygusunu güçlendirmek, yardımlaşma kültürünü yaymak, yoksulluk sorunuyla gönül ve güç birliği yaparak mücadele edilebileceğini vurguladı.
Keçiören Belediyesi, Hak-İş Konfederasyonu ve YOYAV’ın işbirliğiyle gerçekleştirilen programda konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Yoksullarla Dayanışma ve Yoksullukla Mücadele Haftası etkinliklerine katılmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.
 
 
YOKSULLUK KADER DEĞİLDİR
Günlük hayatı içerisinde yoksulluğu yaşayan insanları buluşturan bu programda emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Ak, “Yoksullukla mücadele etmemiz gerekiyor. Yoksulluk kader değildir, herkesin bu konuda yapabileceği bir şeyler vardır. Devlet sosyal devlet hizmetini yerine getirirken yerel yönetimler ve dernekler de üzerine düşeni yapmalıdır” dedi. Yoksulluk denilince akla sadece aç kalmanın değil, ülkenin gelişimini sağlayıcı tedbirlerin de gelmesi gerektiğini söyleyen Mustafa Ak sözlerini şöyle sürdürdü: “Yoksullukla mücadelede iki önemli etken vardır. Bir tanesi istihdam, yani insanların iş sahibi yapılması. Herkes kendi balığını kendisi tutmalıdır. Bunun için de insana olta verilmelidir. Türkiye’de işsizlik oranı ABD’de dahil olmak üzere diğer ülkelerden daha düşük bir seviyededir. İkinci etken iş sahibi olsalar bile çalışamayacak durumda olan vatandaşlarımıza yardım etmektir, onlara ilgi ve alaka göstermektir. 2002 yılından önce sosyal devlet desek kimse bilmezdi. 2002 yılında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile kimsesizlerin kimsesi olan Başbakanımız ile sosyal devlet anlayışı çok gelişti.”
 
 
ESAS GÖREVİMİZ İNSANIMIZA SAHİP ÇIKMAK
Başkan Ak, belediyelerin altyapı ve üstyapı çalışmalarını yerine getirmenin yanında başka görevleri de olduğuna dikkat çekerek “Esas önemli görevimiz insanımıza sahip çıkmamızdır. Biz de Keçiören Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlamında bütün kesimlere ulaşacak faaliyetler yapıyoruz” mesajını verdi.
 
Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan ise, Keçiören Belediyesi’ne ve YOYAV’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “YOYAV yaptığımız hayırlı işlere vesile oluyor. İnşallah Keçiören’de yeni dönemde de Başkanımız Mustafa Ak ile birlikte oluruz. Biz Hak-İş olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz” dedi. Yoksul insanların onurlu olduğunu ve durumunu dile getirmekten mahcubiyet duyduğunu vurgulayan Arslan, “Bu insanlarımızı bizler bulmalıyız ve onlara bir iş imkanı sağlamalıyız. Çok şükür ki Türkiye dünyada yoksullukla mücadelede öncü ülkelerden bir tanesidir” diye konuştu.
YOYAV Genel Başkanı Dr.İbrahim Ateş de, dayanışmanın en yüce insani duygulardan bir tanesi olduğunu dile getirerek, “Bu unsur insanların gelişip yücelmesine neden olur.
Biz YOYAV olarak yola çıkarken dayanışma dostluğun direği ve insanlığın gereğidir dedik. 21 yıldır dost ve kardeş kuruluşların kıymetli katkı ve katılımı ile yoksullukla mücadeleyi başarıyla sürdürdük” ifadelerini kullandı.
GÖNÜLLER BİR SOFRADA BULUŞTU
YOYAV’ın bu hafta 44 kurum ve kuruluş ile birlikte 92 etkinlik gerçekleştirdiğini anlatan Ateş, “Bugün üç kuruluşun biraraya gelmesiyle siz saygıdeğer misafirlerimizle birlikte gönüllerimiz bir sofrada buluştu. Ak belediyenin alın akıyla görevini sürdüren ve Keçiören’e güzel hizmetlerde bulunan Başkanım Mustafa Ak’ın hizmetlerini sizlerin de takdir ettiğini biliyorum. Allah kendisini rızası ile ödüllendirsin ve kendisi gelecek dönemde de görevinin başında bulunsun istiyoruz” dedi.
 
 
Halil İbrahim Sofrası’nda gerçekleştirilen yemekli programda Grup Sahra Tasavvuf Musikisi ve ilahilerden oluşan konseri ile gönüllere hitap etti.
 
    
 
Sema gösterisinin de yapıldığı programın sonunda Mahmut Arslan, Mustafa Ak’a bir tablo, Başkan Ak da Arslan ve Ateş’e kahve fincanı takımı hediye etti. Ayrıca Hak-İş Konfederasyonu Gençlik Komitesi Başkanı Tuğba Balcı, kendilerine her konuda destek veren Başkan Ak’a plaket takdim etti.
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 21.12.2013 21:46:58
Yazdır Yazdır
Okunma 2134
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • 32. MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLİK YARIŞMASI
 • Aşk
 • Toplantılar İçin Yapılacak Hazırlıklarda İzlenmesi Gereken 7 Adım
 • Hoşgeldin Yeni Yıl!
 • 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI
 • Sevgililer Gününüz kutlu olsun
 • Çalışan Gazeteciler Basınımızın isimsiz kahramanlarıdır...
 • “YOKSULLUKLA MÜCADELEDE KADININ YERİ”
 • “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”
 • AŞKI'DA OKUYARAK ÖĞRENDİM
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım