Bir Demet Nergis
Uygarlık, insanlarla doğanın arasını açmıştır.  

İstanbul’da "Bafra Fotoğrafları Sergisi”
 
Oktay Zerrin/İstanbul (Efece Haber) - Bafra Musiki Cemiyeti bünyesinde faaliyet gösteren Bafra Fotoğraf Kulübü ve Halk Oyunları Kulübü, Bafra Belediyesi, İstanbul Bafralılar Derneği, BASEV Vakfı, İstanbul Cevizli Samsunlular Derneği, İstanbul Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bület Arslan gibi şahıs, kurum ve kuruluşların da destek verdiği sergi ve Halk Oyunları, adeta İstanbullu sanatseverlerin ve İstanbul'da yaşayan Bafralı hemşehrililerin gönlünü fethetti.
 
 
16-22 Ocak 2014 tarihleri arasında açık kalacak olan "Bafra Fotoğrafları Sergisi”, İstanbul Kadıköy Vapur İskelesi’nin 1. Katında yer alan “Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi” Sergi Salonu'nda açılan sergide Cemile Çelebi, Dr. Mahmut Şimşek, Fatma Hatun Esen, Onur Kırkaç, Nihat Ünal, Nuran Demir Günday, Kamil Dikmen, Nazım Zengin, Türkan Zengin. Emin Kınay, Mümtaz Uğur gibi Bafra Fotoğraf Kulübü Fotoğrafçılarının eserlerinin yanı sıra Hüseyin Turgut, Mehmet Serhat Gürsoy, Mustafa Güral, İsmail Akçay gibi fotoğraf sanatçılarının da Bafra ortak konulu fotoğrafları sergilendi.
 
 
Sergiye Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Bafra Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bafralı Bülent Arslan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ahıska Dilleri Öğretim Görevlisi ve şair Sevil Piriyeva, Bafralı Ömer Çetinoğlu, Vural Dilmaç, Kemal Kopuz, İlker Tütüncü, aslen İzmirli olup İstanbul'da yaşayan bestekar Tezcan Feyyaz Güngör, İstanbul Şehir Hatları, Sanat Galerisi Yöneticisi Ayşegül Abay, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemile Çelebi, Nuran Demir Güngör, Bafra Kadıköy Bafralılar Dreneği Başkanı Av. Dilek Kiraz, Bafra Şiir Kulübü Başkanı Fatma Hatun Esen Habrak, İstanbul Moda Taksav Vakfı Üyeleri, Bafra Küsader İstanbul Temsilcisi Ayser Bektaş, Sevgi Ilgın Genç, gazeteci Necati Günaydın, Bafra Musiki Cemiyeti, Halk Oyunları Öğretmeni Nuray Sevinç, Bafra Haber Muhabiri Oktay Zerrin ve İstanbul'da yaşayan Bafralı hemşeriler ile İstanbullu sanatseverler katıldı.
 
Sergi açılışında bir konuşma yapan Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, sergiye katılarak kendilerini onurlandıran tüm sanatsever Bafralı hemşerilerle İstanbullular’a teşekkür etti.
 
Anarat ayrıca kendilerine her türlü desteği sağlayan Bafra Belediyesi'ne, İstanbul Bafralılar Eğitim ve Kültür Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Bafralı Bület Arslan'a ve bu organizasyonda emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür etti.
 
Cemiyette bir kaç sanat bölümü olduğunu belirten Namık Anarat, musikinin yanı sıra şiir, fotoğraf, halk oyunları gibi bölümlerle de sanata hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
 
 
Kadıköy’deki Vapur İskelesi Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi giriş katının hemen önünde ve ana cadde üstünde Bafra Halk Oyunları Kulübü, öğretmenleri Nuray Sevinç yönetiminde muhteşem bir Yöresel Halk Oyunları Gösterisi sundu.
 
Gösteriye halk da katılıp birlikte halay ve horonlarla, değişik ve Bafra Yöresi Oyunlarıyla adeta İstanbullu sanatseverlerin ve İstanbul'da yaşayan Bafralı hemşerilerinin gönüllerini fetheden Bafra Halk Oyunları Ekibi bol alkış ve takdir aldı. Halk Oyunları Gösterileri yerli halk yanında yabancı turistlerin de oldukça ilgisini çekti.
 
Sergi, Bafra Yöresi'nin meşhur Manda Sütünden yapılan Kaymaklı Lokumu, Bafra Nokulu, Meşhur Bafra Pidesi ve tatlılarından oluşan nefis bir kokteyl ikramıyla devam etti.
 
  
 
Bafra Musiki Cemiyeti, Halk Oyunları Kulübü oyuncuları, Fotoğraf Kulübü Üyeleri, İstanbul 14. Bölge DSİ Müdürlüğü'nün, Maltepe'deki Misafirhanesi Lojmanları'nda ağırlandılar.
 
Etkinlik toplu fotoğraf çekimleriyle sona ererken, geride unutulmaz bir sergi ve gecenin anısı kaldı.
 
Bafra Musiki Cemiyeti, Bafra Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüs ve şoförleri İdris Çevik ve Ahmet Bayraktar idaresinde güvenli bir yolculuk gerçekleştirdiler.
 
Haber: ** Oktay ZERRİN- İstanbul (Efece Haber)
 
***
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 19.1.2014 22:23:47
Yazdır Yazdır
Okunma 2387
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım