Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Sevgililer Gününüz kutlu olsun
 
Sevgililer Gününüz kutlu olsun
 
Sevgili okurlarım, bugün sevgililer günü. Eğer bir sevgiliniz yoksa sevgililer günü insana yalnızlığını en çok hatırlatan gündür bence.
 
Bazıları Sevgililer gününü sadece “Bir tüketim günü” olarak görüyor. Ben ise, sevgililer gününü, sosyal bir gün olarak algıladığımdan buna katılmıyorum.
 
Sevmeyen ve sevgilisi olmayanlar, bu gününün anlam ve önemini bilmedikleri için de, bu günü anlamsız ve gereksiz bir gün olarak görebilirler. Bana göre sevgililer günü, sadece sevgililer açısından değil, birbirini seven herkes için önemli bir gündür. Onların da sevdikleri sevgilileri olsaydı, böyle düşünmezlerdi, sevgisiz ve can sıkıcı geçmezdi bu günleri.
 
İnsan her zaman sevgilisiyle baş başa geçirmez bugünü. Sevgilisinden uzakta olsa da, ona ulaşamasa da, hayali bir sevgililer gününü yaşayabilir.
 
Sevmek inanmaktır, yaşamaktır. Sevmek sevdiğiyle sevgisini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir sevmek. Sevgili için yaşamaktır. Onun eli, kolu, gözü, kalbi olmaktır.
 
Bir kişiye “Seni seviyorum” demek ve bu güzel cümleyi bir yere yazmak kolaydır, ama bu duyguları gerçekten hissedebilmek çok önemlidir.
 
Sevgiyi gerçekten paylaşan insanlar arasında gizli görünmeyen ipler oluşur, birbirilerinden uzak olsalar da bu ipler gerilir, belki de canlarını acıtır ama asla kopmaz.
 
İnsan birini gerçekten sevdi mi; artık çevresindeki her şey gözüne daha güzel, daha hoş ve daha ümit verici gelmeye başlar. Sevdiğini haykırmak ister adeta.
 
Haykırmak deyince, aklıma geldi. Prof. Dr. Mülazım Yıldırım’ın “Haykırmak var ya” isimli bir şiirini, Kilisli hemşerim Bilge Özgen Hicaz makamında bestelemiş. Çok sevdiğim ve dinlediğim zaman duygulu anlar yaşadığım bu şarkıyı, tüm sevenlere armağan ediyorum.
 
“HAYKIRMAK VAR YA”
 
“Haberler yollasam seni çağırsam
Seviyorum diye çıksam bağırsam,
Alsam kollarıma sıkıca sarsam
Gönlüm çok istiyor kolum sarmıyor.
 
Hani bazen gönül hayal kurar ya
Hasretten çıldırır akıl bunar ya,
Seni sevdiğimi haykırmak var ya
Yüreğim söylüyor dilim varmıyor.
 
Canımsın der miyim, eğer sevmesem
Bilmiyorum artık sana ne desem,
Bir ömür boyunca böyle beklesem
Ömür tükeniyor zaman kalmıyor.”
 
Sevgili okurlarım, sevgide son yoktur, gerçek sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır. Vazgeçiş de yoktur sevgide, yaşandıkça yaşatılır sevilen. Ama kimi zaman sevgili için, kimi zamansa sevginin bir gereği olarak saklanır bu aşklar.
 
Birlikte daha güzel günlere gitmemiz dileğiyle, sevgililer gününüz kutlu olsun.
 
M. Yahya Efe
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 13.2.2014 22:26:38
Yazdır Yazdır
Okunma 2467
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • 32. MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLİK YARIŞMASI
 • Aşk
 • Toplantılar İçin Yapılacak Hazırlıklarda İzlenmesi Gereken 7 Adım
 • Hoşgeldin Yeni Yıl!
 • 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI
 • Çalışan Gazeteciler Basınımızın isimsiz kahramanlarıdır...
 • “YOKSULLUKLA MÜCADELEDE KADININ YERİ”
 • Gönülleri buluşturan Keçiören Sofrası
 • “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”
 • AŞKI'DA OKUYARAK ÖĞRENDİM
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım