Bir Demet Nergis
Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.  

BEN DE VARIM!
 
BEN DE VARIM!
Belma Akdağ & Deniz Tokgöz /İstanbul (Efece Haber) - Harika, Pınar, Güneş, Mahmut ve Sinan ''BENDE VARIM!'' dediler.
 
Mahmut Kemal Arslan, Pınar Ervardar, Güneş Hüseyinkulu, Harika Ören ve Sinan Yasdıman’ın ''BENDE VARIM! '' isimli resim, fotoğraf sergisi Medical Corner Maçka’da Şeli Sanat Art Project Organization işbirliğiyle, sanatı bir kez daha sevenleriyle buluşturdu.
30 Mayıs 2014 Cuma akşamı kokteyl ile açılan sergide, sanat-sanatçı-yaşam üçgeninde, derin sohbetler paylaşıldı. Yapıtların büyük ilgi gördüğü gecede, şiirler okundu, aryalar söylendi. Sanatsever dostların ziyaretiyle anlam kazanan sergi, kusursuz organizasyonu ile mükemmel bir Şeli Art Project gecesiydi.
Efecehaber İstanbul temsilcimiz, Bir Demet Nergis genel yayın danışmanımız, Harika Ören'de, BEN DE VARIM! diyerek eserleriyle sergiye katılan sanatçılar arasındaydı.
Harika Ören, 2004 yılında başladığı resim serüvenine, 1991-92 de İtalya, Fransa, İngiltere, Almanya'da resim sanatı incelemeleri, desen çalışmaları ve 2009 da İtalya Floransa'da müze ve galerilerde araştırmalar yaparak devam etti. 2010 yaz aylarında PERA GÜZEL SANATLAR ve PALAZZO SPINELLI ISTITUTO del Arte e il Restauro işbirliği ile hazırlanan, İtalya Eğitim ve Kültür projesine katıldı. Floransa'da İtalyan hocalarla Sanat Tarihi, Fresco ve Çizim teknikleri, Trompe ı'oeıl ve Dekorasyon teknikleri, Dış Mekan Perspektif çizimlerini içeren uzun süreli çalışmalar yaparak yeterlilik belgesini aldı.
2010 Ocak ''Koza'' (İstanbul), 2011 Mart ''Renklerin Yolu'' (İstanbul) , 2011 Eylül ’’Hayallerim Rengarenk’’ (Antalya Müze) sinden sonra 2011 Ekim ‘’Butik Sergi’’ (İstanbul), 2012 Ocak ‘’İki Nefes Sanat’’(İstanbul), 2012 Nisan ‘’Ahh! Aşk’’ (Eskişehir) ile ikisi İstanbul dışında altı kişisel sergi açdı. 60 dan fazla ulusal ve uluslararası karma sergiye katıldı.
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 3. Ulusal Sanat Çalıştayı’nda (30 Nisan- 4 Mayıs 2012) yer almıştır. Yurt genelinde 13. açılan, ''ÖNCÜ KADINLARIMIZ '' Konsept sergisine ''Türkan Saylan ve Nene Hatun'' Tablolarıyla destek veren, Ören, yeni kişisel sergi hazırlıklarını sürdürmektedir.
MAHMUT KEMAL ARSLAN; Ben de varım /Dino’nun motiflerinde/ Suç ve Ceza’nın satır aralarında/ Van Gogh’un sarısında/ Sıkışan trafikte ve yürekte ben de varım.
Keşişlemede, poyrazda, gün batımında/ İstanbul vapurlarında ve Urfa damlarında/ Londra yağmurunda ve kuzey ışıklarında/ Sokak çocuklarının kahkahalarında/ Gül yaprağında, Küba purosunun dumanında halka halka/ Ben de varım.
Ben Kemal/ Resim yaparım/ Çoğu zaman gökyüzüne bakar/ Yaptığım resmi ararım/ Sanat, güzel olanı çıkarırmış en derinden/ Ama bazen Nazım’ın dizeleri dökülür tuvale gökyüzünden./ Tuvalde, gökyüzünde. Dizelerde ben de varım/ Var olana isyanda, yok olana ağıtta/ Düğünde, cenazede, her intihar kararında ve/ Her doğum sancısında/ Ben de varım. Ben Kemal,Mahmut Kemal/ Resim yaparım/Ve Guam Çukuru’nun en dibinde bir iç çekimi nefes ararım.
PINAR ERVARDAR; Ben de varım/Çünkü varım/ Bütün yaşanmışlıklarımla, yaşanmamışlıklarımla… Phoppart adını verdiğim fotograflarımda resimlerim, kendi kimliklerini kaybetmeden , yeni oluşumların parçası oluyor. Işık ve filtre oyunlarıyla sınırlı sayıda basılıyor. Yaşanmış tecrübelerin yeni hayatlarımızı oluşturması gibi... Yusuf taktak,altan çelem ve server demirtaş la başlayan resim hayatım, Çerkes Karadag, Laleper Aytek, İzzet Keribar, Sinan Durdu, gibi fotograf hocalarımla pekişti. Kendi atölyemde serbest sürdürdüğüm çalışmalarım, yerli yabancı galeri, fuar ve müze sergilerimle koleksiyonlarda yer aldı.
GÜNEŞ HÜSEYİNKULU; Mor elbisesini asmış kadının kızıllığına ilişiyordu mehtabın gözü. Arzu kanatlarını açtıkça, gölgesi meltemi kesiyordu. Bir çığlıktı dudaklarında gizlenen, çıplaklığıyla yükseldikçe bir tanrı doğuyordu bacak aralığında...
HARİKA ÖREN; Rengarenk Duygularımla ”BEN DE VARIM!”Severek, gülümseyerek yaşarken, herşeye rağmen mutlu olma çabasındayım. Resim yapmak, yaşantımı renklendiren, duygu dünyamın devinimlerini dışa vurmama neden olan en büyük etken… Zamanımı yaratarak ve üreterek keyifli kılıyorum. Eserlerimde Klasik Tiyatral Empresyonist Bakış’tan, Radikal Modern Çizgi’ye geçişi deneyimliyorum. Düşsel ve içsel şarkılarımı söylemeye başladığımdan beri, figürün tinsel varlığını vurguluyor, görüntüsünü özel ve ölümsüz kılmayı arzuluyorum. Naif, estetik detaylarla renklendirdiğim figürlerimi, fırçamın özgün tuşelerinden tuvalime düşürüyorum. İçimde ki BEN’lere, maskelerle çoğalan kimliklere gönderme yapıyorum. İş’lerimi siyah-beyaz kontrasıyla güçlendirip, figürü somut, umut duygusunu ise soyut işlemeyi tercih ediyorum. Sevdiğim işleri yaptığım için şükrediyorum. Yazıyorum, boyuyorum, sınırsızım. BEN DE VARIM!..
SİNAN YASDIMAN; Sizinle buluşmak camiada kârım/Bir bütünüz bakın hep kalmadık yarım/Düzenlediğiniz muhteşem sergide/ Seçilen dört eserimle “ben de varım”…
Dediler ve Şeli Sanat Art Project Organization'un , gündelik yaşam alanlarında sanatsal çözümler öneren proje kapsamında açılan sergilerinde bir araya geldiler. Şeli Abut Benhabib ''Her sağlık kuruluşuna sanat'' sloganıyla etkinliklerine devam ediyor. 
Yolunuzu düşürün, Maçka Medical Corner'a uğrayın ve dört değerli sanatçının varlıklarını nasıl ispat ettiklerine siz de şahit olun. Sergi 30 Temmuz 2014 gününe kadar devam edecek.
Belma Akdağ & Deniz Tokgöz
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 31.5.2014 23:08:51
Yazdır Yazdır
Okunma 1628
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım