Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Viyana Life Ball Balosu
 
Viyana Life Ball Balosu
 
Buse Bakış /Viyana (Efece haber) - Life Ball, Viyana’nin Balolar takvimine girmekle beraber, HIV virüsü tasiyan ve AIDS hastalarina yardim amaçlı düzenlenen, Avrupanın en büyük hayır organizasyonudur.
Yaşam sevinci ve farklı kültürlerin birlikteliğini simgeleyen ''Life Ball''; 1993 yılından beri Viyana'nın geleneksel açık hava partisi haline gelmiştir.

 
 
 Her yıl Rathausplatz'da (Viyana Belediyesi önünde) düzenlenen büyük sahne ve podyumda, AİDS hastaları yararına düzenlenir ve toplanan paralar bu hastalar ve AİDS ile mücadele için harcanır..
 
Karnaval niteliğinde olan balonun konuklarını, insanın hayal gücünün sınırlarını zorlayan enteresan kıyafetler ve kostümlerle görmek olasıdır. Konukların çoğunun travesti, gay ve lezbiyenlerden oluştuğu baloya, sanat dünyasının ve sosyetenin renkli simaları da katılırlar. Lİfe Ball'da her sene bir çok ünlü modacı yer almaktadır.. Bu seneki modacılar ; Givenchy, Viktor & Rolf, Lanvin, Jean Paul Gaultier, Vivienne Westwood, Etro ve Dsquared ekiplerinde oluşurken, Bu yıl Eurovision birincisi Avusturyalı şarkıcı Conchita Wurst da, "Rise like a phoenix" ile sahneye çıktı... 
Ricky Martin ve Christina Perri de sarkılarıyla destek verenler arasındaydı...
 
Geçen seneki format ''Binbir gece masalları'' idi ve Türkiye'de de iki sanatçı ilginç kıyafetleriyle katılmışlardı: Türk Opera'sının ikizleri Sinem ve Didem Balık kardeşler...

 Bu sene, 31 Mayıs 2014'de, 22'cisi yapılan balonun teması ise: ''Garten der Lüste'' Yani ''Dünyevi Zevkler bahçesi'' iken Bu senenin sloganı ise; ''Aşk her yerde büyüyen bir çiçektir'' ( Love is a bloom growing anywhere) olurken Life Ball 2014'ün plakatı ise (afişi)''penisli kadın''oldu..

Bu plakat, (Afiş) ünlü fotoğrafçı David LaChapelle' ait. ''Ben Adem'im, ben Havva'yım, ben Ben'im''... Bu plakat bu seneki balonun mottosuna da hizmet ediyor. Bu senenin plakat'ının temasının ana kaynağı; Hollandalı ressam Hieronymus Bosch'un 1503 yılında yaptığı bir tablodur: Dünyevi Zevkler Bahçesi, (The Garden of Earthly Delights / Garten der Lüste )


Eser, bir orta panel ve üzerine kapanan iki yan panelden oluşur. Sol panelde; Adem ile Havva, muhteşem hayvanlar arasında cennettedir. Sağ panelde; günahkarların cezalandırıldığı cehennem vardır. Orta panelde ise; çıplak insan figürleri, eşsiz güzellikte kuşlar ve meyvalar görülür.
 
Bu tablodan ilham alan David LaChapelle'n yorumunda ise model Carmen Carrera'nın çıplak resmi, hem erkek hem de kadın olarak simgelenmiş. Plakat için açıklama yapan sanatçı;
''Cinsiyetler arasındaki çizgi artık çok belirli değildir, herkes kendi çapında benzersizdir. Benim için beden, cinsel arzuların doyuma ulaştığı bir nesne değildir sadece, çok daha fazlasını ifade eder.'' diyor.
 
 Plakat için poz veren model Carmen Carrera ise; ''Güzellik cinsiyetten bağımsızdır, güzellik sadece güzelliktir'' ifadesini kullanıyor.
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 2.6.2014 10:31:10
Yazdır Yazdır
Okunma 1714
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım