Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

AYŞEGÜL BAYRAKTAR & ADANIN İKONLARI
 
   
AYŞEGÜL BAYRAKTAR & ADANIN İKONLARI
 
  Harika Ören & Deniz Tokgöz (Efece Haber)
Sanat hızını kesmiyor.
İstanbul, Büyükada Anadolu kulubü'nde , 2014 yazı sergileri açılmaya devam ediyor.
Bu kez de Ayşegül Bayraktar, suluboya ve akrilik çalışmalarından oluşan eserlerini Büyükada Anadolu Kulubü'nde 11 Ağustos 2014 tarihinde ''Adanın İkonları'' isimli sergisiyle sanat severlerle buluşturuyor.
 
 
Ayşegül Bayraktar ''Sergime ev sahipliği yapan adaların bir başka ikonu Ata 'mızın kurduğu Anadolu Kulübü yetkililerine sanata yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederim'' diyerek başladığı konuşmasına, ''Binlerce yıllık geçmişe sahip aziz İstanbul'un mahallelerinin tek tek yerle bir edilip, kentin geçmişinin yok edildiği bu günlerde direnmeye çalışan son kalelerden biridir İstanbul adaları... Adalar zamana direniyorken, uzun yıllardır Büyükada'da açmış olduğum kişisel sergilerimdeki amacım, bu direnişte ufak bir payımın olmasıdır. Tarihi vapur iskelesi, vapurları köşkleri, faytonları, saat kulesi, bahçeleri, martıları, kedileri, doyumsuz manzaraları ile adaların sembolleri, geleceğe taşımamız gereken ikonlarıdır diye düşünüyorum. 2013 yılındaki sergimde, eserlerime ilave ettiğim karakterler " papatyalı kız" ve "Lev Troçki' den sonra bu yıl da "Aliye Berger' i kattım resimlerime... Yıllar içinde, böylece devam edecek...'' diyerek son verdi. 
Eşi Nezih Bayraktar ile birlikte konuklarını ağırlayan Ayşegül hanımın ''Adanın İkonları'' sergisine; Adalar Belediye Başkanı Sayın Atilla Aytaç'da katılarak, övgülerini belirtti. Usta ressamlar Fehmi Bildik, Ümmet Karaca, oyuncu Şafak Orbay, yazar Viktor Albükrek, Adalar Vakfı Başkanı Halim Bulutoğlu'nun katıldığı açılışta; sanatçıyı basın ve sanat dünyasından dost ve arkadaşlarıyla, adalı sanatseverler de yalnız bırakmadılar.
Ayşegül Bayraktar, Istanbul Üniversitesi Kimya fakültesini bitirdi. 1988 yılında Çizgi Sanat evinde stilistliklik yaparak başladığı desenler; kendisini Mahir Güven’den temel desen eğitimi alırken bulmasına sebep oldu. Yerel desen çalışmalarını seramik ile birleştirdiği bir dönemin ardından, 2002 itibariyle sanatsal olarak resimle ilgilenmeye ve ders almaya başladı. 10 yıldır, Işıl Özışık ve Sait Günel’den suluboya, Ferruh Ertürk’ten akrilik dersleri alarak, uzun soluklu bir çalışmanın ardından; 2013 yılında çalışmalarını Suadiye’deki kendi atölyesine ''ATÖLYE A''ya taşıdı.
 
Bayraktar, Kadiköy Sanatçılar Derneği, Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği üyesi olup resimlerinde ağırlıklı olarak, İstanbul'un adalarını resmediyor. Peysajlarında, ada sokakları, tarihi yapıları, vapurları, çiçekleri kısacası adada yaşamı tuvallerine döküyor. Hayal gücü ile beslediği gerçekler, izleyenlerde Suluboya'nın flu ve gizemli yapısında eriyerek, fantastik-masalsı bir etki bırakıyorlar.
 
İstanbul, Büyükada Anadolu kulubü'nde Ayşegül Bayraktar'ın suluboya ve akrilik çalışmalardan oluşan sergi 17 Ağustos tarihine kadar devam edecek...
Harika Ören & Deniz Tokgöz (Efece Haber)
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 13.8.2014 23:59:00
Yazdır Yazdır
Okunma 1849
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım